OBN пробно на транспондерот Team:Sat на 16E

Go down

OBN пробно на транспондерот Team:Sat на 16E Empty OBN пробно на транспондерот Team:Sat на 16E

Пишување by dejanpetrusevski on Сре 6 Фед 2013 - 15:08

OBN пробно на транспондерот Team:Sat на 16E OBN
Комерцијалната Босанско-Херцеговска телевизиска станица OBN започна со пробно емитување на транспондерот Team:Sat на сателитот Eutelsat 16A. На каналот моментално стои само тест слика.


OBN телевизија е основана 1996 година како неутрална и независна телевизија, до 2000година кога како газда се појавува Ivan Ćaleta, поранешен газда и на Nova TV и Prva TV од Ljubljana и станува приватна комерцијална телевизија.
Телевизијата е достапна преку кабловските оператери во BiH, и преку сателитско емитување на сателитите: Amos 3 (4°W) емитува некодирано, OBN е доступен и на претплатниците на Digi TV пакетот (0.8°W) и Total TV пакетот (16°E).


Технички параметри:


* Eutelsat 16A (16°E), freq. 11,262 GHz, pol. H, SR 30000, FEC 2/3, DVB-S/QPSK, FTA

dejanpetrusevski
dejanpetrusevski
вип член
вип член

мислења мислења : 753
поени поени : 1139
регистриран на 2012-01-20
хумор сателидџија
заблагодарен заблагодарен : 30

Преглед на профилот на членот http://serviskratovo.weebly.com/

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот