Digi TV започна со тестирање во HD

Go down

Digi TV започна со тестирање во HD   Empty Digi TV започна со тестирање во HD

Пишување by dejanpetrusevski on Сре 6 Фед 2013 - 14:55

[You must be registered and logged in to see this image.]


Дигиталната сателитска групација, Digi TV денеска започна со тестирање на неколку канали во висока HD резолуција, на сателитот Thor 6 (0.8°W).Тестирањата се прават на DVB-S2 транспондерот кој моментално ги содржи следниве HD канали:Digi Sport 1 HD HU, Sport 1 HD HU, M1 HD и Digi Animal World HD.
Во наредниот период бројот на HD каналите ке се зголеми, кои се наменети претежно за Германско и Романско емитување.

[You must be registered and logged in to see this image.]
dejanpetrusevski
dejanpetrusevski
вип член
вип член

мислења мислења : 753
поени поени : 1139
регистриран на 2012-01-20
хумор сателидџија
заблагодарен заблагодарен : 30

Преглед на профилот на членот http://serviskratovo.weebly.com/

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот