Бурни времиња 3 наскоро на Сител телевизија

Go down

Бурни времиња 3 наскоро на Сител телевизија Empty Бурни времиња 3 наскоро на Сител телевизија

Пишување by форумџија on Саб 2 Фед 2013 - 20:42

[You must be registered and logged in to see this image.]

Минатиот викенд заврши втората сезона од мегапопуларната турска серија „Бурни времиња“. Крајот измами емоции кај гледачите и го отвори нивниот апетит за продолжението на вистинската приказна за животот на Осман и неговото семејство. Со оглед на тоа колкави дебати се отворија низ македонските интернет форуми за емитувањето на третата сезона од „Бурни времиња“, ние се обративме до Сител телевизија за да ви пренесеме официјална и точна информација.

Многумина шпекулираа дека Сител нема да ја откупи третата сезона и оти таа ќе биде емитувана на друга телевизија. Други зборуваа дека истата ќе се емитува дури на есен. Но, Сител телевизија и овој пат го оствари своето ветување и стори се за желбата на гледачите да биде испочитувана. Повеќе нема да зборуваме оти насловот открива се - „Бурни времиња наскоро на Сител“.


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот