Google+ е втора најпопуларна социјална мрежа веднаш по Facebook

Go down

Google+ е втора најпопуларна социјална мрежа веднаш по Facebook Empty Google+ е втора најпопуларна социјална мрежа веднаш по Facebook

Пишување by форумџија on Вто 29 Јан 2013 - 19:07

Google+ е втора најпопуларна социјална мрежа веднаш по Facebook Social10

Одминувајќи го Twitter, според Global Web Index на Trendstream за последниот квартал на 2012 година, Google+ успеа да го заземе второто место кај социјалните платформи. Facebook стои цврсто на водечкото место, додека трет е Youtube, а Twitter доаѓа четврт барем според собраните податоци на Trendstream.
Google+ е втора најпопуларна социјална мрежа веднаш по Facebook Gsmare10
Според податоците, Facebook имал 693 милиони активни корисници на крајот од 2012 година. Споредено со Google+, таа бројка изнесува 343 милиони корисници до крајот на годината, што лесно може да се утврди дека Google+ има навистина многу за да стигне на првото место. Сепак, таа бројка му била доволно за да ги претекне Youtube и Twitter кои пак се доста блиску еден до друг со корисници.
Овие податоци ги покажуваат само активните корисници на социјалните мрежи, така што за ова тромесечје од 2013 година ситуацијата помеѓу второ, трето и четврто место може целосно да се измени, но сепак тешко достигнувајќи го победникот.
Google+ е втора најпопуларна социјална мрежа веднаш по Facebook 14125010


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот