Liqiud E1 е нов смартфон на Acer

Go down

Liqiud E1 е нов смартфон на Acer

Пишување by форумџија on Вто 29 Јан 2013 - 18:52Компанијата Acer се похрабро навлегува на пазарот на мобилните уреди, а неодамна го најави нивниот нов смартфон Liqiud E1 кој припаѓа на средната класа и има интересна понуда за пониска цена.


Тука најмногу се истакнува големиот екран од 4.5 инчи кој има HD резолуција, нешто слично како и Samsung Galaxy S II Plus, потоа дво-јадрен процесор со брзина од 1GHz, 1 GB RAM и 4 GB вградена меморија.

Хардверските спецификации не се ништо спектакулaрно, но големиот екран, интересниот дизајн и оперативниот систем Android 4.1.1 Jelly Bean му даваат привлечност на овој смартфон од пониската средна класа. Acer Liqiud E1 официјално ќе биде презентиран на Светскиот мобилен конгрес наредниот месец.


допринеси за форумов да опстане. Сподели
avatar
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 28
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот