Јапонија во јули 2014 ќе започне со 4K емитување

Go down

Јапонија во јули 2014 ќе започне со 4K емитување Empty Јапонија во јули 2014 ќе започне со 4K емитување

Пишување by форумџија on Нед 27 Јан 2013 - 22:24

[You must be registered and logged in to see this image.]
Јапонија во јули, следната година ќе започне со 4K телевизиско емитување.

Ова е одлука на Владата а е објавена Аsahi Shimbun.
Доколку прогнозите се остварат наскоро ќе имаме можност да гледаме Ultra HD телевизија многу порано отколку што очекувавме.
4K телевизорите се произведени од страна на Јапонски компании како што се Toshiba, Sharp и Sony.


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот