NTV Hayat TV 16°E CCWs KeYs

Go down

NTV Hayat TV 16°E CCWs KeYs Empty NTV Hayat TV 16°E CCWs KeYs

Пишување by форумџија on Вто 15 Јан 2013 - 14:40

NTV Hayat TV 16°E CCWs KeYs
w2 16E 11262 H 30000 , i tested work 100%

===== Viaccess ECM on CaID 0x0500, pid 0x0064 ===Hayat Plus & Hayat Folk===
prov: 022E00
Код:
cw0:0 B1 07 86 3E 7D 53 24 F4
cw1:0 06 B7 55 12 C2 13 00 D5

===== Viaccess ECM on CaID 0x0500, pid 0x0065 === Hayat BiH===
prov: 022E00
Код:
cw0:0 CE 3C 9C A6 26 C1 AF 96
cw1:0 39 4B 37 BB 39 F8 5A 8B


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

NTV Hayat TV 16°E CCWs KeYs Empty Re: NTV Hayat TV 16°E CCWs KeYs

Пишување by форумџија on Чет 7 Фед 2013 - 19:31

NTV Hayat TV SAT/BiH 16°E 11262 H 30000 CCWs

Hayat BiH CaID:0500, pid:0065 prov: 022E00
cw: 27 2D 24 78 06 8D 0A 9D 51 47 BD 55 D0 15 9A 7F
Hayat Plus & Hayat Folk CaID:0500, pid:0064 prov: 022E00
cw: 79 9C 1D 32 C7 0A 4E 1F 78 45 E2 9F 4B 0D 87 DF


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

NTV Hayat TV 16°E CCWs KeYs Empty Re: NTV Hayat TV 16°E CCWs KeYs

Пишување by форумџија on Пет 8 Фед 2013 - 11:06

NTV Hayat TV SAT/BiH 16°E 11262 H 30000 CCWs
Hayat BiH provider 000001 key 16
cw: 27 2D 24 78 06 8D 0A 9D 51 47 BD 55 D0 15 9A 7F
Hayat Plus provider 000002 key 16
cw: 79 9C 1D 32 C7 0A 4E 1F 78 45 E2 9F 4B 0D 87 DF
Hayat Folk provider 000003 key 16
cw: 79 9C 1D 32 C7 0A 4E 1F 78 45 E2 9F 4B 0D 87 DF
внесете ги клучевите во BISS, ДОКОЛКУ НЕМОЖЕТЕ ОДЕТЕ ВО criptoworks додај-внеси CAID 2600- OK-и вратете се во BISS НАЈДЕТЕ НА КРАЈОТ НА ТАБЕЛАТА И УРЕДИ/ВНЕСИ Г И КЛУЧЕВИТЕ


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

NTV Hayat TV 16°E CCWs KeYs Empty Re: NTV Hayat TV 16°E CCWs KeYs

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот