Околу 13.000 Британци се уште користат црно-бел телевизор

Go down

Околу 13.000 Британци се уште користат црно-бел телевизор Empty Околу 13.000 Британци се уште користат црно-бел телевизор

Пишување by petkovski on Вто 15 Јан 2013 - 10:50

Околу 13.000 Британци се уште користат црно-бел телевизор Crno_bel_tv

Лондон, 14 јануари 2013 (МИА) - Современата технологија не успеа да ги „избрка“ црно-белите телевизори од домовите на над 13.000 Британци, но не поради носталгија, туку поради економски причини.

Телевизиската претплата за црно-бели телевизори, како што пренесува сајтот “The Register“, изнесува 49 фунти на годишно ниво, што е за речиси 100 фунти помалку од претплатата на телевизорите со програма во боја.

Интересно е дека најголемиот број регистрирани корисници на црно-бели телевизори има во Манчестер 0,8 проценти, односно кај првиот сосед на ИТ престолнината Салфорд. Во Лондон овој просек е 0,3 отсто.
petkovski
petkovski
нов член
нов член

мислења мислења : 8
поени поени : 13
регистриран на 2013-01-13
заблагодарен заблагодарен : 0

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Околу 13.000 Британци се уште користат црно-бел телевизор Empty Re: Околу 13.000 Британци се уште користат црно-бел телевизор

Пишување by darko on Нед 27 Јан 2013 - 20:16

isto e ovoj i kude nas samo sto smo mala drzava pa ne e primetno toku.
darko
darko
нов член
нов член

мислења мислења : 29
поени поени : 37
регистриран на 2012-09-26
заблагодарен заблагодарен : 3

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот