Големиот брат се враќа на есен… со македонски учесници

Go down

Големиот брат се враќа на есен… со македонски учесници Empty Големиот брат се враќа на есен… со македонски учесници

Пишување by форумџија on Нед 13 Јан 2013 - 19:19

Големиот брат се враќа на есен… со македонски учесници Bigbro10

Едно од најконтроверзните реални шоу „Големиот брат“ се враќа со нова балканска верзија во наредната сезона на есен, а македонската Сител и хрватската РТЛ веќе ги имаат правата за емитување.

Сезоната на реалното шоу ќе биде со обични учесници, што значи дека не се враќа со ВИП верзија која за оваа франшиза на балканско ниво донесе повеќе успех во однос на гледаноста. Српската Пинк се’ уште не е сигурна дали ќе го откупи повторно проектот.

Од продуцентската куќа Emotion која ја има лиценцата за екс-Ју просторите, изјавуваат дека би сакале во наредната сезона да ја видат и Словенија како учесник, бидејќи таа остана единствена земја која нема учесник во балканскиот Big Brother.


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот