ракомет 2013 - преноси преку сателит

Go down

ракомет 2013 -  преноси преку сателит Empty ракомет 2013 - преноси преку сателит

Пишување by форумџија on Саб 12 Јан 2013 - 16:23

[You must be registered and logged in to see this image.]

Сите канали кои го пренесуваат ракометното првенство преку сателит:
RTS 2 (србија) - 1w - 12607 v 27500 - DIGI TV - кодиран
ARD Das Erste - 19E - 11836 H 27500 - FTA
HRT 2 (хрватска) - 13E - 12520 V 27500 - кодиран
Al Jazeera Sport -126E - 12034 H 27500 FTA
7W - 12245 V 27500 FTA, 10853 H 27500 FTA
TVCG Sat (црна гора) - 16E - 12597 V 02848 FTA
Sport 1 (ерманија) - 19E - 12480 V 27500 FTA
Al Jazeera Sport 2 - 7W - 12245 V 27500 - FTA
ZDF - 19E - 11954 H 27500 FTA


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот