Првенство во ракомет - распоред на ТВ преноси

Go down

Првенство во ракомет - распоред на ТВ преноси Empty Првенство во ракомет - распоред на ТВ преноси

Пишување by форумџија on Пет 11 Јан 2013 - 18:24

[You must be registered and logged in to see this image.]


Сител телевизија го објави распоредот на телевизиските преноси на Светското првенство во ракомет - Шпанија 2013. На нас останува да ги подготвиме своите навивачки реквизити и да ја бодриме Македонија како што најдобро умееме.
Ова е изборот на 14. натпревари од првата фаза по групи. Од нок-аут фазата ќе бидат пренесувани уште 10 натпревари за кои дополнително ќе бидат објавени натпреварите кои ќе бидат пренесувани, откако ќе бидат познати двојките. Бидејќи во осминафиналето и во четвртфиналето натпреварите ќе се играат во два града (Барселона и Сарагоса) и во проближно исто време ќе бидат пренесувани четири осминафинални натпревари и два четвртфинални.11.јануари – петок 19:00 Шпанија – Алжир СИТЕЛ 3
12.јануари – сабота 15:45 Македонија – Чиле СИТЕЛ
12.јануари – сабота 18:00 Исланд – Русија СИТЕЛ 3
13.јануари – недела 18:00 Македонија – Катар СИТЕЛ
13.јануари – недела 20:15 Данска – Русија СИТЕЛ 3
14.јануари – понеделник 18:00 Белорусија – Србија СИТЕЛ 3
15.јануари – вторник 18:00 Македонија – Исланд СИТЕЛ
15.јануари – вторник 21:15 Хрватска – Унгарија СИТЕЛ 3
16.јануари – среда 15:45 Македонија – Русија СИТЕЛ
16.јануари – среда 20:15 Исланд – Данска СИТЕЛ 3
17.јануари – четврток 19:00 Унгарија – Шпанија СИТЕЛ 3
18.јануари – петок 18:15 Франција – Германија СИТЕЛ 3
18.јануари – петок 20:15 Македонија – Данска СИТЕЛ
19.јануари – сабота 19:00 Шпанија – Хрватска СИТЕЛ 3


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот