МТВ инвестира над 2 милиони евра во програмата

Go down

МТВ инвестира над 2 милиони евра во програмата Empty МТВ инвестира над 2 милиони евра во програмата

Пишување by dejanpetrusevski on Нед 23 Дек 2012 - 21:34

МТВ инвестира над 2 милиони евра во програмата MTV1

Македонската телевизја подигна кредит од 2,5 милиони евра во Комерцијална банка со рок на отплата од 5 години и 1 година грејс период, со цел да инвестира во едни од најскапите проекти во историјата на јавниот сервис.

Очигледно радиодифузната такса не е доволна за вакви обемни проекти, па МРТ се реши на ваков чекор. Јавниот сервис планира да снима високобуџетна македонска играна серија, наскоро ќе го стартува познатото лиценцирано шоу „Танц со ѕвездите“, како и новите проекти на Игор Џамбазов и Живкица Каленикова. Исто така, ќе бидат снимени квизови, програми за деца и други емсиии.
dejanpetrusevski
dejanpetrusevski
вип член
вип член

мислења мислења : 753
поени поени : 1139
регистриран на 2012-01-20
хумор сателидџија
заблагодарен заблагодарен : 30

Преглед на профилот на членот http://serviskratovo.weebly.com/

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот