Скопската МТМ си го врати старото лого

Go down

Скопската МТМ си го врати старото лого Empty Скопската МТМ си го врати старото лого

Пишување by форумџија on Вто 18 Дек 2012 - 18:09

Тимот на скопската телевизија МТМ се освести. Откако сфатија каква грешка сторија со промената на логото, кое претходно беше критикувано, новосоздаденото графичко злодело мистериозно исчезна од левиот горен агол на екранот. На негово место се врати старото и едноставно лого на МТМ.

Скопската МТМ си го врати старото лого Mtm-lo10


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот