Еден бакнеж - освежување на македонскиот етер

Go down

Еден бакнеж - освежување на македонскиот етер Empty Еден бакнеж - освежување на македонскиот етер

Пишување by форумџија on Вто 18 Дек 2012 - 18:08

Еден бакнеж - освежување на македонскиот етер 1ft-610

ЕДЕН БАКНЕЖ
недела, 20 часот, Алфа ТВВодителката Ирена Спировска и Игор Ангелов, актер од Драмски театар се новата ТВ двојка, која ќе ја води новата забавно музичка емисија на ТВ Алфа „Еден бакнеж“. Тоа ќе биде циклус емисии со најубавите македонски поп евергрин песни.

Најнова продукција на Алфа ТВ е емисијата „Еден бакнеж“ посветена на незаборавните евергрин рефрени на македонската забавна музика. Емисијата е своевиден времеполов кој ќе не потсети на најубавите македонски шлагери, фестивалски композиции, поп и рок хитови од четири различни декади.

Од почетокот на шеесетите години, па се до двеилјадитата. Пејачите кои ќе ја имаат честа, но и одговорноста да ги отпејат во живо старите евергрини се Адријана Јаневска, Наде Талевска, Елена Петреска, Јоце Панов, Ѓорѓи Крстевски и Горан Наумовски подржани од бендот на Благој Маротов, кој е задолжен и за аранжманите. Вовед во секоја декада ќе бидат светски, европски или ЈУ хитови од тоа време.

Во секоја емисија ќе има и соговорници со кои ќе раскажуваат за случувањата кои го обележале периодот кога се создавани овие евергрини


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот