Канео на насловнта страна на National Geographic

Go down

Канео на насловнта страна на National Geographic Empty Канео на насловнта страна на National Geographic

Пишување by форумџија on Пон 17 Дек 2012 - 20:41

[You must be registered and logged in to see this image.]

Фотграфијата на манастирот “Св. Јован Богослов Канео” се најде на насловнта страна на специјалниот додаток Травелер на “National Geographic”. Прекрасната фотографија го промовира западен Балкан и неговите убавини во туристичка дестинација која мора да се посети.

Преку туристичкиот водич на “National Geographic” во соработка со USAID светот ќе може да се запознае со убавините од западен Балкан.

Регионот е опишан како крстосница каде што владетелите на империите се среќавале и бореле. Акцент се става и на карактеристичната архитектура, традицијата, музиката и вкусната кујна.

Се зборува и за средновековните православни манастири, кои заедно со џамиите и минарињата стојат заедно во градските ѕидини.

Инаку, ова не е прв пат на насловните страни на популарните спијанија да се најдат убавините на градот Охрид. Фотографијата со слика од езерото, се најде меѓу надобрите според еден престижен американски весник, пред една седмица.


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот