Внесување на setting листа (листа на канали) со Dreambox Edi

Go down

Внесување на setting листа (листа на канали) со Dreambox Edi Empty Внесување на setting листа (листа на канали) со Dreambox Edi

Пишување by форумџија on Пет 17 Фед 2012 - 21:36

Листата на канали треба да биде во фолдер, а не во rar фајл (ако не е во фолдер тогаш екстрактирај ја листата)

1.Oди на tools
2.Следно на network settings
- впиши ip адреса од dreambox-от 192.168.1.94 (Впиши своја ip адреса од dreambox-от)
- dreambox HTTP server впиши 80
- user name од dreambox-ot - root
- pasword од dreambox-от - dreambox
- Ftp port впиши 21
3. Save
4. Клик на open
- Лево во директиориумот кликни на листата.
- Тогаш ке се појават букетите.
- И ќе се испише листата на канали.
5. Оди на [You must be registered and logged in to see this link.]
6. Клик на "Send file to dreambox" и почекај неколку секунди.
7. Следно што треба да направиш е да кликнеш на"Reload settings on dreambox"
8. Ова ке потрае, а потоа исклучи го dreambox-от од струја.


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот