Внесување на емулатор во dreambox

Go down

Внесување на емулатор во dreambox Empty Внесување на емулатор во dreambox

Пишување by форумџија on Пет 17 Фед 2012 - 21:32

За да внесеш емулатор во dreambox-от ти треба програмчето Total Commander
- На врвот оди нa net
- Потоа FTP New connection
- Conect to (host or url) внеси Ip адреса од dreambox-от
- Одчекирај anonymous connections (празен квадрат)
- Ок
- Во новиот прозорец внеси root
- Потоа внеси пасворд dreambox (мали букви)


- Во компјутерот отвори го емулаторот, кликни на var а во него [bin] [script]
- Во dreambox-от кликни на var
- Потоа var од компјутерот префрли во var во dreambox-ot
- Истото направи го и со bin (bin>>>bin)
- Префли го емулаторот во dreambox-от и потоа смени ги атрибутите на file --> change atributtes од 644 во 755

- Потоа префрли ја скриптата на истиот начин (Промени ги атрибутите 644 во 755
- Рестартирај го dreambox-от и исклучи го од струја


Старите емулатори се бришат такашто ги означуваш и кликаш на "F8 delete" во
(unistal,script,bin) или директно од dreambox-от сино копче Addons ---> delete


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот