МРТ ќе надсинхронизира шпански серии

Go down

МРТ ќе надсинхронизира шпански серии Empty МРТ ќе надсинхронизира шпански серии

Пишување by форумџија on Нед 16 Дек 2012 - 16:18

МРТ ќе надсинхронизира шпански серии G4q-im10

Толку од надежта дека МРТ ги откупиле популарните шпански серии „Интернат“, „Соседи“ и „Физичар и хемичар“! Всушност, тие откупиле шпански серии, но историски. Згора на се, Јавниот сервис најавува дека истите ќе се емитуваат со македонска надсинхронизација.

А1 и Сител се обидоа да надсинхронизираат шпанска серија, па сите видовме каков беше резултатот. Липсингот на македонскиот и на шпанскиот јазик е сосема различен, затоа сите шпански надсинхронизирани серии поминаа неславно. Но, како и да е, наскоро очекувајте многу повеќе информации поврзани со оваа вест, како и синопсис за двете откупени шпански серии „Легендата за Шпанија“ и „Империја“.

[You must be registered and logged in to see this link.]


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот