Внесување на клучеви

Go down

Внесување на клучеви Empty Внесување на клучеви

Пишување by форумџија on Пет 17 Фед 2012 - 21:28

За да внесеш кључеви потребно е да го имаш програмчето Total Commander и да го конектираш dreambox-от со компјутерот.

- На врвот кликни на NET
- Потоа FTP connection
- Connect to (host or url) впиши IP адреса од dreambox-ot
- Одчекирај anonymous conection (празен квадрат)
- Ок
- Во прозорчето што се отвори впиши root
- Потоа впиши пасворд dreambox (мали букви)

Следно што треба да направите е да ги внесете кључевите во dreambox-от

Во dreambox-от Кликни на --- > var ---> keys
-ќе се појават кључевите
-сега кључевите со влечење префрли ги во dreambox-от, и оди на
"file" горе десно потоа кликни на change atributes и промени ги атрибутите од 644 во
755
- Scce префли го во dreambox-от и исто така промени ги атрибутите од 644 во 755
- Рестартирај го dreambox-от и исклучи го од струја


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот