Google го редизајнираше YouTube, сега има повеќе канали и претплати

Go down

20121208

Пишување 

Google го редизајнираше YouTube, сега има повеќе канали и претплати Empty Google го редизајнираше YouTube, сега има повеќе канали и претплати
.Google го редизајнираше YouTube, сега има повеќе канали и претплати Youtub10

Google веќе неколку денови полека го стартува новиот дизајн на YouTube, а од денес веќе истиот им е на располагање на сите корисници. Во овој нов дизајн, кој е доста голема промена, YouTube во фокусот на својата страница ги става каналите на кои сте претплатени.

Покрај поедноставувањето на дизајнот, YouTube го има променето и плеерот на видеа и скоро целиот распоред на елементите додека се гледа видео, како и лентата со видеа на плејлистите. Од десната страна на видеото се наоѓа сличната содржина стоа што го гледате, додека од левата страна можете да ги видите и другите прикачувања од корисникот.

Исто така, ново во YouTube е претплатувањето на цела категорија од канали, односно со еден клик можете да се претплатите на било која категорија од канали (пример: музика) и да добивате известување кога е објавено ново видео.


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот