канална листа за DVB Dream

Go down

канална листа за DVB Dream Empty канална листа за DVB Dream

Пишување by форумџија on Саб 8 Дек 2012 - 8:27

Update 08.12.2012

Astra 1G 28.5°E
Badr 26°E
Astra1 19.2°E
Eutelsat W3 16°E
Hotbird 13.0°E
Nilesat 7.0°W


Attachments
канална листа за DVB Dream Attachment
DVBDream Channel List.zip You don't have permission to download attachments.(250 Kb) Downloaded 0 times


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот