ТВ со сателитски ресивер

Go down

ТВ со сателитски ресивер Empty ТВ со сателитски ресивер

Пишување by dandaran on Нед 25 Ное 2012 - 8:38

Здраво,

купив нов ТВ LG LM611S и случајно открив дека има вграден сателитски ресивер.
Што канали би можел да гледам на ТВ-то ако поврзам сателитска антена, дали може некоја опција да се гледаат кодирани канали без да купувам дримбокс.
Има и CI+ слот ако значи нешто :S.

Поздрав
dandaran
dandaran
нов член
нов член

мислења мислења : 2
поени поени : 3
регистриран на 2012-11-25
заблагодарен заблагодарен : 0

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ТВ со сателитски ресивер Empty Re: ТВ со сателитски ресивер

Пишување by Besna Kobila on Сре 28 Ное 2012 - 1:40

можиш само слободните да ги гледаш.
Besna Kobila
Besna Kobila
нов член
нов член

мислења мислења : 2
поени поени : 2
регистриран на 2012-11-17
заблагодарен заблагодарен : 0

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ТВ со сателитски ресивер Empty Re: ТВ со сателитски ресивер

Пишување by dandaran on Саб 1 Дек 2012 - 12:21

@ Besna Kobila,
fala za iscrpniot odgovor!
mnogu mi pomogna.

A za CI+ slotot - koristi li nekoj ima li nekoj info za nego kako funkcionira vo makedonija?
dandaran
dandaran
нов член
нов член

мислења мислења : 2
поени поени : 3
регистриран на 2012-11-25
заблагодарен заблагодарен : 0

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ТВ со сателитски ресивер Empty Re: ТВ со сателитски ресивер

Пишување by darko on Чет 13 Дек 2012 - 19:08

по мое би требало да можеш да ги гледаш каналите исто како со обичен ресивер. наместеш фреквенции и скенираш. А тоа слотот ке си прашаш во операторот од кај што зимаш тв канали би требало да знаат
darko
darko
нов член
нов член

мислења мислења : 29
поени поени : 37
регистриран на 2012-09-26
заблагодарен заблагодарен : 3

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ТВ со сателитски ресивер Empty Re: ТВ со сателитски ресивер

Пишување by pere7 on Нед 16 Фед 2014 - 14:20

amiko mini hd resiver dali moze da se kupi vo makedonija i kolku e cenata
pere7
pere7
нов член
нов член

мислења мислења : 1
поени поени : 1
регистриран на 2014-02-16
заблагодарен заблагодарен : 0

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ТВ со сателитски ресивер Empty Re: ТВ со сателитски ресивер

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот