Сестра Џеки и ЦСИ: Мајами наскоро на МТМ

Go down

Сестра Џеки и ЦСИ: Мајами наскоро на МТМ Empty Сестра Џеки и ЦСИ: Мајами наскоро на МТМ

Пишување by форумџија on Сре 21 Ное 2012 - 12:32

Сестра Џеки и ЦСИ: Мајами наскоро на МТМ Tvw_nu10

Скопската телевизија МТМ ги изненади своите гледачи со неодамнешната најава за нови американски серии на нивната програма. Имено, МТМ наскоро ќе ги емитува првите 6 сезони од хит серијата „CSI: Miami“, и сите сезони од „Nurse Jackie“. На оваа фреквенција исто така од неодамна со емитување започна и латино-американската серија „Aurora“.

Сестра Џеки и ЦСИ: Мајами наскоро на МТМ 300_ca10


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот