Fashion TV Spain заврши со емитување на 16E

Go down

Fashion TV Spain заврши со емитување на 16E Empty Fashion TV Spain заврши со емитување на 16E

Пишување by форумџија on Вто 20 Ное 2012 - 13:48

Fashion TV Spain заврши со емитување на 16E 2f805710

По само неколку денови одкако се појави на на сателитот Eutelsat Hot Bird 13A (13,0°E), Шпанската серија на модниот канал Fashion TV престана со емитување на својата програма на сателитот Eutelsat 16A.Fashion TV Spain е доступна и на сателитот Astra 2C (19,2°E) на транспондерот. 48 (11,186 GHz, pol. V, SR: 22000, FEC: 5/6; DVB-S/QPSK). За дистрибуција на каналот одговорност е на операторот RRsat Global Communications Network.

Fashion TV е мегународен моден канал кој е основан во 1997 година, и се емитува пошироко во светот во повеке локални и регионални верзии.
стари параметри: Eutelsat 16A (16°E), freq. 12,576 GHz, pol. V, SR 5925, FEC 5/6, DVB-S/QPSK, FTA

нови параметри: Eutelsat Hot Bird 13A (13°E), freq. 11,200 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 5/6, DVB-S/QPSK, FTA


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Fashion TV Spain заврши со емитување на 16E Empty Re: Fashion TV Spain заврши со емитување на 16E

Пишување by dejanpetrusevski on Сре 21 Ное 2012 - 14:44

зошто мораше и овоа да го направат. сега што ке се гледа на eutelsat w2 мора па вртење на антената. дајте некој предлог на кој сателит да ја местам, од толку многу слободни канали неможам да се одлучам :)
dejanpetrusevski
dejanpetrusevski
вип член
вип член

мислења мислења : 753
поени поени : 1139
регистриран на 2012-01-20
хумор сателидџија
заблагодарен заблагодарен : 30

Преглед на профилот на членот http://serviskratovo.weebly.com/

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот