Викни такси во Скопје-android апликација

Go down

Викни такси во Скопје-android апликација

Пишување by dejanpetrusevski on Вто 20 Ное 2012 - 11:08

Викни такси е апликација која ги содржи скоро сите такси компании во Скопје, а покрај стандардните информации како број за контакт, покрај секоја компанија е прикажан и колку попуст нудат истите. Одлична опција на Викни такси е можноста самите да си пресметате колку ќе ве чини целото патување. Сето ова се прави со едноставно впишување на бројот на километри од вашата дестинација до крајната цел и евентуално доколку такси компанијата има попуст.

Апликацијата нуди и можност за додавање на неколку омилени такси компании и опција за брзо брзо бирање која ѕвони прво на титка, доколку нема – оди на мобилен, па на фиксен телефон како последна опција. Дополнително, овозможен е и пристап до Google Maps со цел полесно дефинирање на адресата и пресметување на оддалеченоста со опцијата за таксиметар.

Викни такси работи на Android 2.2+ и можете слободно да ја преземете од [You must be registered and logged in to see this link.]avatar
dejanpetrusevski
вип член
вип член

мислења мислења : 753
поени поени : 1139
регистриран на 2012-01-20
хумор сателидџија
заблагодарен заблагодарен : 30

Преглед на профилот на членот http://serviskratovo.weebly.com/

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот