РТС HD овие денови

Go down

РТС HD овие денови Empty РТС HD овие денови

Пишување by форумџија on Пон 19 Ное 2012 - 13:47

РТС HD овие денови Rts20h10


РТС HD, се очекува наскоро да почне со емитување во ХД, т.е потребно е dvbt2 опрема,лцд телевизор,лед или плазма телевизор.


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот