SkyLink 23.3°E - EMU

Go down

SkyLink 23.3°E - EMU  Empty SkyLink 23.3°E - EMU

Пишување by форумџија on Пон 19 Ное 2012 - 12:11

Моментално канали кои работат во пакетот SkyLink на сателитот 23.3°E и кои се активни со шеринг, проверено работат со последниот софтвер за YU MA TU 3329C серија.

Код:
*** SkyLink 23.3°E - EMU // SD kanali ***
*****************************************

11836 h 27500
---------------
tv joj
joj plus
markiza
doma
stv1
stv2
dajto

11876 h 27500
-------------
csfilm/csmini
sport 5
discovery
fishing and hun
disney channel
leo tv

11895 v 27500
--------------
mgm
ng wild
tv barrandov
history channel
duck tv
viasat explorer
viasat history
viasat nature
ngc


11973 v 27500
-------------
nova sport
fanda

12070 h 27500
-------------
filmbox
filmbox plus
jim jim
sport 1
prima cool
nova
nova cinema
mtv cz
prima love
eurosport 2

12525 v 27500
-------------
ct 1 jm


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот