Шерингот забранет и во Македонија

Go down

Шерингот забранет и во Македонија Empty Шерингот забранет и во Македонија

Пишување by форумџија on Саб 17 Ное 2012 - 19:25

[You must be registered and logged in to see this image.]

Датум: 15.11.2012, 15:51
Незаконски пренесувал сателитски канали
Струмичанец ја доби можеби првата кривична пријава во земјава за незаконско пренесување сателитски канали. Според полицијата, K.С.(39) од Струмица добил кривична пријава за повреда на правото на дистрибутерот на технички посебно заштитен сателитски сигнал.

Пријавениот подолг период без да поседува одобрение од овластен дистрибутер изнајмувал сателитски сигнал преку размена на картички за телевизиски канали преку компјутерски систем-рисивер, со што овозможувал да се користат заштитни сателитски ТВ-канали без кодирана ТВ-картичка за каналите што се користат. За услугата на корисниците од Македонија и од странство им наплаќал годишен паричен надомест во износ од 80 до 300 евра, со што се стекнал со противправна имотна корист од околу 379.351 денар.


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот