Planeta TV во формат 16:9

Go down

Planeta TV во формат 16:9 Empty Planeta TV во формат 16:9

Пишување by форумџија on Сре 14 Ное 2012 - 13:04

Planeta TV во формат 16:9 Planet10

Од 13. ноември 2001 година во Бугарија е покренет музички телевизиски канал "Planeta TV".
Вчера 11 години подоцна телевизија Planeta ги изненади своите гледачи со новиот изглед.
Каналот од вчера се емитува во веке популарниот формат на слика 16:9, со кој се овозможува на гледачите потполно да уживаат во сликата.

Planeta TV е доступна и на сателитите Hellas Sat 2 во пакетот Bulsatcom, и Intelsat 12 во пакетот Vivacom.

Технички параметри:

* Hellas Sat 2 (39°E), freq. 12,524GHz, pol. H, SR 30000, FEC 7/8, DVB-S/QPSK, CA BulCrypt, Irdeto 2

* Intelsat 12 (45°E), freq. 11,468 GHz, pol. H, SR 30000, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK, CA VideoGuard


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот