History Channel од денеска во понудата на Boom TV

Go down

History Channel од денеска во понудата на Boom TV Empty History Channel од денеска во понудата на Boom TV

Пишување by форумџија on Вто 13 Ное 2012 - 22:42

History Channel од денеска во понудата на Boom TV Histor10

Операторот ONE воведе нов канал во понудата на Boom TV. Се работи за телевизискиот канал History Channel кој постои од 1995. година. На програмата на History се емитуваат документарни програми што зборуваат за случувањата во минатото, заедно со шпекулациите за она што ќе се случува во иднина. Слоганот на каналот гласи: „History: Made Every Day“. Со воведувањето на овој канал, отстранет беше TV 1000


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот