Телевизија Авала од утрово стана Пинк 2

Go down

Телевизија Авала од утрово стана Пинк 2 Empty Телевизија Авала од утрово стана Пинк 2

Пишување by форумџија on Нед 4 Ное 2012 - 21:41

Од утрово српската телевизија Авала, на која неодамна и беше одземена дозволата, стана Пинк 2. Како што најавуваат од „розевата“ телевизија, на програмата на каналот Пинк 2 ќе бидат емитувани врвни филмски наслови, серии, спорт, детски и забавни програми.

Телевизија Авала од утрово стана Пинк 2 1193310

Претходно се шпекулираше дека Авала ќе стане Народна телевизија и ќе заврши во рацете на Саша Поповиќ, но од тоа не се случи ништо. Што ќе биде со емисиите на „Гранд“ на фреквенцијата на Пинк, останува да видиме во наредниот период.

Телевизија Авала од утрово стана Пинк 2 Avala410


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот