Се спрема серија за војната на Кока-Кола и Пепси

Go down

Се спрема серија за војната на Кока-Кола и Пепси Empty Се спрема серија за војната на Кока-Кола и Пепси

Пишување by форумџија on Нед 4 Ное 2012 - 19:14

[You must be registered and logged in to see this image.]

Најновата бизарна идеја од светот на американската телевизија пристигна – Кабелската телевизија Bravo сака да направи серија за познатата Cola Wars од осумдесеттте години.

Порталот Deadline пренесува дека драмската серија која се подготвува моментално како проект кој ќе биде предложен на Bravo, ќе биде сместена во осумдесеттите години во Њујорк, кога познатата војна меѓу конкурентите Кока-Кола и Пепси го достигнал својот врв и кога нивната кампања преминала во агресивно плукање еден против друг.

Дали вие би гледале ваков тип на серија? Веќе почнаа да ја споредуваат како копија на наградуваната Mad Men, но многумина сметаат дека идејата е ужасна и дека серијата ќе доживее катастрофа.


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот