Султанката Хурем султан- жена на годината

Go down

Султанката Хурем султан- жена на годината Empty Султанката Хурем султан- жена на годината

Пишување by форумџија on Нед 4 Ное 2012 - 17:41

Германската актерка со турско потекло Мерјем Узерли, позната по улогата на Хурем султан во серијата „Сулејман Величенствениот“, списанието „GQ“ ја прогласи за жена на годината.

Султанката Хурем султан- жена на годината Hurem10

Актерката за списанието сними серија фотографии и даде интервју, во кое призна дека на патот до славата во Турција се соочила со многу неприлики.

Узерли е родена во 1983 година во германскиот град Касел во мешан брак меѓу Германка и Турчин. Со актерство се занимава од десет години, а нејзина најпозната улога е токму таа на Хурем султан во познатата турска серија.

Таа пораснала во Германија и слабо го говори турскиот јазик, така што паралелно со снимањето на серијата го учела и јазикот.

Во продолжение погледнете дел од фотографиите кои ги направила „султанката“ за списанието.

Султанката Хурем султан- жена на годината Sultan10

Султанката Хурем султан- жена на годината Sultan11

Султанката Хурем султан- жена на годината Sultan12


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот