Eurochannel со Хрватски превод тестира на сателитот Eutelsat 16A

Go down

Eurochannel со Хрватски превод тестира на сателитот Eutelsat 16A Empty Eurochannel со Хрватски превод тестира на сателитот Eutelsat 16A

Пишување by форумџија on Нед 4 Ное 2012 - 13:11

Eurochannel со Хрватски превод тестира на сателитот Eutelsat 16A Erocha10

На сателитот Eutelsat 16A (16°E) се појави нов канал под името Eurochannel. Каналот е на транспондерот STN од Словенија и е вклучен Хрватски превод. Кај некои приемници засега има проблеми при појавувањето на преводот. Каналот засега емитува некодирано.

Доступен е во Јужна Америка, Франција, Јужна Кореја, Бразил, САД, Канада и друѓи земји.

технички параметри:

* Eutelsat 16A (16°E), freq. 11366, Pol. V, SR 30000, FEC 3/4, DVB-S/QPSK, FTA/некодирано


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот