Прикачување на фотографии

Go down

Прикачување на фотографии Empty Прикачување на фотографии

Пишување by форумџија on Сре 18 Јан 2012 - 23:11

Кога сакате да прикачите фотографија во вашето мислење, тоа нема да можете да го сторите директно од вашиот компјутер, туку ќе мора да ја хостирате вашата фотографија на некоја веб страна.

Најлесно и наједноставно ви е на http://imageshack.us Не бара никакво зачленување, ниту плаќање.

Откако ќе ја хостирате вашата слика, кодот кој треба да го напишете за да ви се појави сликата во мислењето е:

direct link http://img440.imageshack.us/img440/4108/xxxnekoja slika.png

Фотографиите да не се поголеми од 800х600 доколку се прикачуваат директно на Форумов. Е сега ако се некои „посебни„ фотографии кои би требало да бидат видени во природната големина пожелно е да се ставени со hotlinkот за thumbnail со цел да не се изгуби убавината на темата(страната).
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот