Google - Погледнете каде "живее" интернетот

Go down

Google - Погледнете каде "живее" интернетот  Empty Google - Погледнете каде "живее" интернетот

Пишување by mladence on Сре 31 Окт 2012 - 20:28

Google. Самото име е поим на нешто големо и познато.

Неодамна Google ги отвори вратите на своите серверски простории и податочни центри и со тоа уште еднаш ја покажа својата курпулентност и величина во светот на интернетот. Како и што го нарекоа, "Каде што живее интернетот", преку фотографии и виртуелен приказ може да видите како изгледа гигантскиот центар за складирање и обработување на податоците кои секојдневно ги пребаруваме.

[You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

Овие фотографии се од различни локации во САД, Белгија и Финска.
mladence
mladence
нов член
нов член

мислења мислења : 35
поени поени : 64
години години : 27
регистриран на 2012-02-10
заблагодарен заблагодарен : 6

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот