Дигитализацијата ќе ја спроведе операторот One

Go down

Дигитализацијата ќе ја спроведе операторот One Empty Дигитализацијата ќе ја спроведе операторот One

Пишување by форумџија on Сре 24 Окт 2012 - 22:17

[You must be registered and logged in to see this image.]

Дигитализацијата во Македонија ќе ја спроведе мобилниот оператор One. Единствениот оператор што се пријавил на тендерот на Агенцијата за електронски комуникации за дигитализација во Македонија има обврска до 01.06.2013 година да ја спроведе дигитализацијата низ целата држава. One треба да покрие минимум 80 отсто од домаќинствата со дигитален сигнал.

Почетната цена на тендерот изнесувала 300.000 евра, One понудил 300.001 евро, што треба да ги уплати во рок од десетина дена. Вредноста на банкарската гаранција е милион евра и истата ќе биде активирана доколку One не ја спроведе дигитализацијата во предвидениот рок.

Тендерот за доделување на радиофреквенции на ДВБ-Т оператор на дигитален терестријален систем кој ќе ги пренесува ТВ радиодифузерите во дигитален формат беше објавен во август годинава.


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Дигитализацијата ќе ја спроведе операторот One Empty Re: Дигитализацијата ќе ја спроведе операторот One

Пишување by mladence on Чет 25 Окт 2012 - 17:01

форумџија напиша:[You must be registered and logged in to see this image.]

Дигитализацијата во Македонија ќе ја спроведе мобилниот оператор One. Единствениот оператор што се пријавил на тендерот на Агенцијата за електронски комуникации за дигитализација во Македонија има обврска до 01.06.2013 година да ја спроведе дигитализацијата низ целата држава. One треба да покрие минимум 80 отсто од домаќинствата со дигитален сигнал.

Почетната цена на тендерот изнесувала 300.000 евра, One понудил 300.001 евро, што треба да ги уплати во рок од десетина дена. Вредноста на банкарската гаранција е милион евра и истата ќе биде активирана доколку One не ја спроведе дигитализацијата во предвидениот рок.

Тендерот за доделување на радиофреквенции на ДВБ-Т оператор на дигитален терестријален систем кој ќе ги пренесува ТВ радиодифузерите во дигитален формат беше објавен во август годинава.


не ми се верува дека ова ке биде направено и остварено согласно со датумот но да видиме, сеуште со проблеми до гуша во државава ние се дигитализираме 15086 македонче
mladence
mladence
нов член
нов член

мислења мислења : 35
поени поени : 64
години години : 27
регистриран на 2012-02-10
заблагодарен заблагодарен : 6

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дигитализацијата ќе ја спроведе операторот One Empty Re: Дигитализацијата ќе ја спроведе операторот One

Пишување by darko on Чет 1 Ное 2012 - 19:28

се зборуваше дека на некои домакинства ке им бидат доделени бесплатни приемници ли се што се, па ако има негде за пријавување да идеме да си земеме хахах
darko
darko
нов член
нов член

мислења мислења : 29
поени поени : 37
регистриран на 2012-09-26
заблагодарен заблагодарен : 3

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дигитализацијата ќе ја спроведе операторот One Empty Re: Дигитализацијата ќе ја спроведе операторот One

Пишување by odimoski on Чет 1 Ное 2012 - 20:38

darko напиша:се зборуваше дека на некои домакинства ке им бидат доделени бесплатни приемници ли се што се, па ако има негде за пријавување да идеме да си земеме хахах

тие преку социјално ќе ги делат [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
odimoski
odimoski
нов член
нов член

мислења мислења : 16
поени поени : 25
регистриран на 2012-09-30
заблагодарен заблагодарен : 5

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дигитализацијата ќе ја спроведе операторот One Empty Re: Дигитализацијата ќе ја спроведе операторот One

Пишување by stojanov on Саб 26 Јан 2013 - 18:35

Ajde ako znae nekoj koja e frekvencijata da se sledi boom tv preku dvb-c TELEVIZOR KE VE MOLAM AKO JA ZNAE NEKOJ DA JA PISE VEDNAS ODNAPRED BALGODAREN biggg
stojanov
stojanov
нов член
нов член

мислења мислења : 9
поени поени : 11
регистриран на 2013-01-22
заблагодарен заблагодарен : 2

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дигитализацијата ќе ја спроведе операторот One Empty Re: Дигитализацијата ќе ја спроведе операторот One

Пишување by форумџија on Нед 27 Јан 2013 - 15:23

јас за ова следење на бум тв преку фреквенција првпат слушам, а и да е изводливо сигурно би го заштитиле тоа некако. Ако мислиш дека може некако да се најде да пробаме ?


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Дигитализацијата ќе ја спроведе операторот One Empty Re: Дигитализацијата ќе ја спроведе операторот One

Пишување by stojanov on Нед 27 Јан 2013 - 17:44

pa da jas na mojot lcd televizor koga go skenirav mi izleze i signalot i kanalite od boom tv ama normalno deka se kodirani kanalite normalno treba dekoder da se dekodiraat ili kartica od boom tv ama mene me interesirase frekvencijata zatoa sto free idea makedonska televizija i info na boom tv pa dokolku mozete da mi najdete frekvencija ke vi bidam blagodaren a inaku jas momentalno koristam telekabel i zatoa ne mozam da ja najdam frekvencijata...pozdrav.....
stojanov
stojanov
нов член
нов член

мислења мислења : 9
поени поени : 11
регистриран на 2013-01-22
заблагодарен заблагодарен : 2

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дигитализацијата ќе ја спроведе операторот One Empty Re: Дигитализацијата ќе ја спроведе операторот One

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот