Сулејман наскоро се враќа на Канал 5

Go down

Сулејман наскоро се враќа на Канал 5 Empty Сулејман наскоро се враќа на Канал 5

Пишување by форумџија on Вто 23 Окт 2012 - 17:35

[You must be registered and logged in to see this image.]


Канал 5 телевизија конечно почна да ја најавува третата сезона од хит серијата „Величествениот“. Посебна и конкретна најава сеуште нема, но во промосите кадешто актерите упатуваат поздрави до Македонците, во долниот лев агол стои информација дека серијата наскоро ќе продолжи со емитување.

Потсетуваме дека во новата сезона улога ќе има и истакнатата македонска актерка Сабина Ајрула Тозија, чиј лик е во роднинска врска со Госпоѓа Даје. Како голема атракција во новата сезона се споменува ликот на Кансу Дере, во Македонија позната како Ејшан од „Езел“. Се шпекулира дека во серијата ќе се појави и српската пејачка Јелена Карлеуша.

[You must be registered and logged in to see this image.]


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот