Холандија го избра својот евровизиски претставник

Go down

Холандија го избра својот евровизиски претставник Empty Холандија го избра својот евровизиски претставник

Пишување by форумџија on Нед 21 Окт 2012 - 18:42

[You must be registered and logged in to see this image.]

Во средата, на својот Фејсбук профил во видео порака популарната супер ѕвезда Анук ја објави веста која се шпекулираше веќе долго време, дека ќе ја претставува својата земја Холандија на 58. издание на „Евровизија“ во Малме, Шведска.

Во својата матична земја Анук не е ништо повеќе од супер ѕвезда со осум албуми кои го држеле првото место во Холандија и неколку други хитови на белгиските и интернационални топ листи. Сега, откако ја праќаат една од своите најпопуларни и искусни изведувачи, можеби оваа надежна нација ќе заземе повторно место во Големото финале на 18-ти мај.

Анук (37) има реализирано осум студиски албуми, а нејзин најпопуларен хит е Nobody's Wife што го освои првото место во неколку европски држави во далечната 1997. Повеќе информации околу нејзината песна ќе бидат објавени наскоро.

[You must be registered and logged in to see this link.]


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот