Адријана Ацевска - од „цигу лигу“ на „кеш кеш“

Go down

Адријана Ацевска - од „цигу лигу“ на „кеш кеш“ Empty Адријана Ацевска - од „цигу лигу“ на „кеш кеш“

Пишување by форумџија on Саб 20 Окт 2012 - 0:56

Врти сучи бројките се околу неа да биле!

Адријана Ацевска - од „цигу лигу“ на „кеш кеш“ Brojki10

Фолк пејачката Адријана Ацевска годинава е особено актуелна со својот хит „Кеш кеш“, но пред десетина години таа беше далеку од девојка што пее за пари. Имено, Ацевска е „самовилата“ што ја пееше насловната песна на детската едукативна програма „Разиграни бројки“ во продукција на Скај Нет телевизија. За бројки пее цел живот, но како што созрева страста околу сметањето се поконтроверзно ја изразува. Па така, од „цигу лигу“ прејде на „кеш кеш“.

Адријана Ацевска - од „цигу лигу“ на „кеш кеш“ Npgai10

[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this link.]


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот