Лансирањето на сателитот KazSat 3 е во март 2014 година

Go down

 Лансирањето на сателитот KazSat 3 е во март 2014 година Empty Лансирањето на сателитот KazSat 3 е во март 2014 година

Пишување by dejanpetrusevski on Сре 17 Окт 2012 - 18:17

[You must be registered and logged in to see this image.]

Сателитот KazSat 3, спрема последните информации ке биде лансиран во март во 2014 година, заедно со сателитот Luch 5V од Казахстан. Сателитот ке биде лансиран во орбитата со ракетата Proton M.
KazSat 3 ке емитува на позиција 58,5°E околу 15 години. Ке има 28 активни Ku-band транспондери со кои ке ја осигурува и покрива целата територија на Казахстан.
dejanpetrusevski
dejanpetrusevski
вип член
вип член

мислења мислења : 753
поени поени : 1139
регистриран на 2012-01-20
хумор сателидџија
заблагодарен заблагодарен : 30

Преглед на профилот на членот http://serviskratovo.weebly.com/

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот