Откриен мозаикот со ликот на Тоше Проески

Go down

20121016

Пишување 

Откриен мозаикот со ликот на Тоше Проески Empty Откриен мозаикот со ликот на Тоше Проески
Откриен мозаикот со ликот на Тоше Проески Tose3j10

По повод петгодишнината од смртта на нашата мегапопуларна музичка звезда, денеска во Прилеп беше откриен мозаик со ликот на Тоше Проески. На мозаикот се работеше 4 години, автор на делото е наставникот и уметник Ристо Тошески. Новото спомен обележје што ќе го краси градот Прилеп е високо 5 и широко 3 метри. Изработен е со разнобојни камчиња. Има форма на солза во која е ликот на Тоше.

Откриен мозаикот со ликот на Тоше Проески 37589510

Откриен мозаикот со ликот на Тоше Проески Tose-m10

Откриен мозаикот со ликот на Тоше Проески Tose-m11

Откриен мозаикот со ликот на Тоше Проески Tose-m12допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот