TV Hayat од денес само на новата фреквенција

Go down

TV Hayat од денес само на новата фреквенција  Empty TV Hayat од денес само на новата фреквенција

Пишување by форумџија on Вто 16 Окт 2012 - 13:55

TV Hayat од денес само на новата фреквенција  Hayat10

TV Hayat од Сараево од денес е доступна преку сателитот Eutelsat 16A само преку новата фреквенција во пакетот Team:sat.Од вчера пополнок е исклучена старата фреквенција 12640 V 6510 преку која се емитуваа повеке програми: Hayat BiH, Hayat plusи радио станиците: BIR, Stari Grad, Kalman, Herceg Bosna и radio M.

Нови технички параметри за прием на следниве тв-канали и радио станици се:
позиција: Istok 16
сателит: Eutelsat 16A
транспондер: C3
фреквенција: 11262
поларизација: horizontalna
SR: 30000
FEC: 2/3


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот