Karma TV тестира на Thor 6(0.8W)

Go down

Karma TV тестира на Thor 6(0.8W) Empty Karma TV тестира на Thor 6(0.8W)

Пишување by dejanpetrusevski on Нед 12 Фед 2012 - 12:27

Karma TV тестира на Thor 6(0.8W) 7201x
На сателитот Thor 6 на 0.8 степени западно, започна ново тестно емитување на нов ТВ канал со назив Karma TV.
Со досегашните информации станува збор за Унгарски ТВ канал и се емитува некодирано на фреквенција 11.919 GHz, вертикална поларизација, symbol rate 28000, FEC 7/8.
dejanpetrusevski
dejanpetrusevski
вип член
вип член

мислења мислења : 753
поени поени : 1139
регистриран на 2012-01-20
хумор сателидџија
заблагодарен заблагодарен : 30

Преглед на профилот на членот http://serviskratovo.weebly.com/

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот