Deejay TV емитува во 16:9 формат

Go down

Deejay TV емитува во 16:9 формат Empty Deejay TV емитува во 16:9 формат

Пишување by dejanpetrusevski on Нед 12 Фед 2012 - 12:06

Deejay TV емитува во 16:9 формат 7231x
Италијанскиот музички канал Deejay TV веке неколку денови целосниот дневен програм го емитува во 16:9 формат. Овој канал можете да го гледате на сателитот Hot Bird на 13 степени источно, и се емитува слободно (некодирано).
Deejay TV каналот можете да го гледате на следниве параметри: Фреквенција 11.541 GHz, вертикална поларизација, Symbol rate 22000, FEC 5/6, DVB-S standard, QPSK модулација.
моменталната резолуција на овој канал е 544x576, а квалитетот на звук е 128 kbit/s.
dejanpetrusevski
dejanpetrusevski
вип член
вип член

мислења мислења : 753
поени поени : 1139
регистриран на 2012-01-20
хумор сателидџија
заблагодарен заблагодарен : 30

Преглед на профилот на членот http://serviskratovo.weebly.com/

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот