Fausto za Yumatu

Go down

Fausto za Yumatu Empty Fausto za Yumatu

Пишување by caki on Сре 10 Окт 2012 - 13:29

Pomos za fausto Yumatu konekcija [You must be registered and logged in to see this image.]
caki
caki
нов член
нов член

мислења мислења : 16
поени поени : 48
регистриран на 2012-07-26
заблагодарен заблагодарен : 4

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Fausto za Yumatu Empty Re: Fausto za Yumatu

Пишување by форумџија on Сре 10 Окт 2012 - 16:31

еве колега според мене најдобра верзија на fausto и најлесна за работење со неа. се имаш објаснето во документот, ако има некои прашања и нејаснотии тука сме.

[You must be registered and logged in to see this link.]


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Fausto za Yumatu Empty Re: Fausto za Yumatu

Пишување by jocokocev on Сре 10 Окт 2012 - 17:27

форумџија напиша:еве колега според мене најдобра верзија на fausto и најлесна за работење со неа. се имаш објаснето во документот, ако има некои прашања и нејаснотии тука сме.

[You must be registered and logged in to see this link.]

колега се заинтересирав за ова баш сакав да пробам имам yumatu MX plus ама фајлов има вирус
jocokocev
jocokocev
администратор
администратор

мислења мислења : 89
поени поени : 204
години години : 32
регистриран на 2012-09-09
заблагодарен заблагодарен : 11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Fausto za Yumatu Empty Re: Fausto za Yumatu

Пишување by форумџија on Сре 10 Окт 2012 - 17:45

незнам зошто кај вас го покажува така ке го ставам на друг хост инаку прво симнете го па потоа ке ви дообјаснам се како е и што е ова чудо bigg


---да го досредам и ке го качам комплет со сите плугинзи ---
Attachments
Fausto za Yumatu Attachment
Fausto kompletan tutorijal (Opticum - Yumato).pdf You don't have permission to download attachments.(406 Kb) Downloaded 7 times


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Fausto za Yumatu Empty Re: Fausto za Yumatu

Пишување by jocokocev on Сре 10 Окт 2012 - 21:25

имам yumatu mx plus може ли некоја ако знае да ми каже зошто кај мене кога одам на cardshering во ресиверот го нема TM SHARE (има разни други)
jocokocev
jocokocev
администратор
администратор

мислења мислења : 89
поени поени : 204
години години : 32
регистриран на 2012-09-09
заблагодарен заблагодарен : 11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Fausto za Yumatu Empty Re: Fausto za Yumatu

Пишување by форумџија on Сре 10 Окт 2012 - 22:46

највероватно софтверот на ресиверот ти е стар и не е надограден, види во инфо која верзија е и emu и ке најдеме софтвер кој одговара за шеринг преку фаусто...


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Fausto za Yumatu Empty Re: Fausto za Yumatu

Пишување by jocokocev on Чет 11 Окт 2012 - 12:13

форумџија напиша:највероватно софтверот на ресиверот ти е стар и не е надограден, види во инфо која верзија е и emu и ке најдеме софтвер кој одговара за шеринг преку фаусто...

MODEL ID: 5105_XBOX
SOFTWARE VERSION:2.4.31 emu
LOADER VERSION: 1.8.0
jocokocev
jocokocev
администратор
администратор

мислења мислења : 89
поени поени : 204
години години : 32
регистриран на 2012-09-09
заблагодарен заблагодарен : 11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Fausto za Yumatu Empty Re: Fausto za Yumatu

Пишување by caki on Нед 14 Окт 2012 - 19:40

jocokocev напиша:
форумџија напиша:еве колега според мене најдобра верзија на fausto и најлесна за работење со неа. се имаш објаснето во документот, ако има некои прашања и нејаснотии тука сме.

[You must be registered and logged in to see this link.]

колега се заинтересирав за ова баш сакав да пробам имам yumatu MX plus ама фајлов има вирус

Go isprobav [You must be registered and logged in to see this image.] Faustoto raboti!
caki
caki
нов член
нов член

мислења мислења : 16
поени поени : 48
регистриран на 2012-07-26
заблагодарен заблагодарен : 4

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Fausto za Yumatu Empty Re: Fausto za Yumatu

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот