JTAG за YUMATU 3329c

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

JTAG за YUMATU 3329c

Пишување by форумџија on Пон 8 Окт 2012 - 21:41

JTAG за YUMATU 3329c се користи кога во вашиот ресивер имате внесено погрешен софтвер или при некој дефект на самиот ресивер (клиничка смрт)


детално упатство имате тука СИМНИ


допринеси за форумов да опстане. Сподели
avatar
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2335
години години : 27
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 49

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот