Круг на знаење нов квиз на МРТ1 од октомври

Go down

Круг на знаење нов квиз на МРТ1 од октомври Empty Круг на знаење нов квиз на МРТ1 од октомври

Пишување by форумџија on Пон 8 Окт 2012 - 21:13

Кон крајот на месец октомври на Првиот канал на МРТ ќе почне да се емитува новиот проект на Томато продукција, квизот „Круг на знаење“. Во Македонскиот медиумски етер веќе години наназад не постои квиз на знаење, во кој вистинските квизомани ќе можат да ги одмерат своите сили и да го покажат своето знаење пред Македонскиот аудиториум, па оттаму се наметна и потребата да се создаде квизот „Круг на знаење“.
Круг на знаење нов квиз на МРТ1 од октомври Hitpor10

Пријавувањето за квизот „Круг на знаење“ почнува од денес, а право да се пријави има секој, без старосни ограничувања. Линијата за пријавување е отворена, а телефонсиот број е 02/3094-993 кој се тарифира по редовниот ценовник на Македонски Телеком за фиксни линии. Можете да се пријавите и на е-маил на кој треба да го испратите Вашето име и презиме, телефонскиот број и местото на живеење и веќе сте влезени во кругот. Пријавете се веднаш и очекувајте го „Круг на знаење“ наскоро на ПРВА. Водител на квизот ќе биде Дамјан Дренковски.

[You must be registered and logged in to see this link.]


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Круг на знаење нов квиз на МРТ1 од октомври Empty Re: Круг на знаење нов квиз на МРТ1 од октомври

Пишување by darko on Чет 1 Ное 2012 - 19:16

какво е па овој немам га видено до сга на телевизија, започна ли со емитување?
darko
darko
нов член
нов член

мислења мислења : 29
поени поени : 37
регистриран на 2012-09-26
заблагодарен заблагодарен : 3

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот