YouTube со нови оригинални канали

Go down

YouTube со нови оригинални канали Empty YouTube со нови оригинални канали

Пишување by jocokocev on Пон 8 Окт 2012 - 17:15

Најпознатиот сајт за видеосподелување ја прошири својата листа на
оригинални канали со глобални канали од Франција, Германија, Британија
и САД.

Новите канали ќе покриваат разни содржини, вклучувајќи
спорт, музика, комедија, вести, анимација, здравје и локална кујна.
Досега на YouTube има 100 оригинални канали, а со ова „освежување“
листата се зголемува за уште 60 други.
jocokocev
jocokocev
администратор
администратор

мислења мислења : 89
поени поени : 204
години години : 32
регистриран на 2012-09-09
заблагодарен заблагодарен : 11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот