Т-Home ја намалува брзината при преземање торенти

Go down

Т-Home ја намалува брзината при преземање торенти Empty Т-Home ја намалува брзината при преземање торенти

Пишување by jocokocev on Пон 8 Окт 2012 - 17:12

ако имате интернет од т-home пуштете некој торрент ке видите со колкава брзина симнува......
jocokocev
jocokocev
администратор
администратор

мислења мислења : 89
поени поени : 204
години години : 32
регистриран на 2012-09-09
заблагодарен заблагодарен : 11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Т-Home ја намалува брзината при преземање торенти Empty Re: Т-Home ја намалува брзината при преземање торенти

Пишување by odimoski on Пон 8 Окт 2012 - 18:23

Јас незнам точно али ова е кај мене од вечерва

[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this image.]
odimoski
odimoski
нов член
нов член

мислења мислења : 16
поени поени : 25
регистриран на 2012-09-30
заблагодарен заблагодарен : 5

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Т-Home ја намалува брзината при преземање торенти Empty Re: Т-Home ја намалува брзината при преземање торенти

Пишување by jocokocev on Пон 8 Окт 2012 - 20:09

odimoski напиша:Јас незнам точно али ова е кај мене од вечерва

[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this image.]

симнува со 500 просек, колку брзина имаш, пример јас имам 8 мега од каблески интернет торент симнувам со 1м/s ,што значи дека ја користам максималната брзина
jocokocev
jocokocev
администратор
администратор

мислења мислења : 89
поени поени : 204
години години : 32
регистриран на 2012-09-09
заблагодарен заблагодарен : 11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Т-Home ја намалува брзината при преземање торенти Empty Re: Т-Home ја намалува брзината при преземање торенти

Пишување by odimoski on Пон 8 Окт 2012 - 20:20

jocokocev напиша:
odimoski напиша:Јас незнам точно али ова е кај мене од вечерва

[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this image.]

симнува со 500 просек, колку брзина имаш, пример јас имам 8 мега од каблески интернет торент симнувам со 1м/s ,што значи дека ја користам максималната брзина

Јас имам 6 Мега од t-Home download и 0,7 Мега Upload
odimoski
odimoski
нов член
нов член

мислења мислења : 16
поени поени : 25
регистриран на 2012-09-30
заблагодарен заблагодарен : 5

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Т-Home ја намалува брзината при преземање торенти Empty Re: Т-Home ја намалува брзината при преземање торенти

Пишување by форумџија on Пон 8 Окт 2012 - 20:28

колеги добри сте кај мене интернетот е заникаде bigg торенти забранети и симнување со едвај 200 килобајти во секунда


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Т-Home ја намалува брзината при преземање торенти Empty Re: Т-Home ја намалува брзината при преземање торенти

Пишување by odimoski on Пон 8 Окт 2012 - 20:31

од кој провајдер имаш интернет

Јас за оваа информација прочитав пред две три недели и тогаш проверив исто беше

П.С Ми треба free CS(c-line)
odimoski
odimoski
нов член
нов член

мислења мислења : 16
поени поени : 25
регистриран на 2012-09-30
заблагодарен заблагодарен : 5

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Т-Home ја намалува брзината при преземање торенти Empty Re: Т-Home ја намалува брзината при преземање торенти

Пишување by форумџија on Пон 8 Окт 2012 - 20:44

од t-home зимам интернет добар е само на рутерот ни е забрането симнувањето со голема брзина и торентите.
а за кардшеринг еве во оваа тема објавуваме за секој ден слободни линии и проверени. Сеуште немаме кардшеринг сервер во сопственост на форумов, [You must be registered and logged in to see this link.]


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Т-Home ја намалува брзината при преземање торенти Empty Re: Т-Home ја намалува брзината при преземање торенти

Пишување by odimoski on Пон 8 Окт 2012 - 20:56

А зошто да ти е забрането симнување со големи брзини во рутерот мислам дека има подесување внатре во рутерот.Зависи кој модел го имаш од T-Home
odimoski
odimoski
нов член
нов член

мислења мислења : 16
поени поени : 25
регистриран на 2012-09-30
заблагодарен заблагодарен : 5

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Т-Home ја намалува брзината при преземање торенти Empty Re: Т-Home ја намалува брзината при преземање торенти

Пишување by форумџија on Пон 8 Окт 2012 - 21:02

не се изразив добро. пакетот ни е 250 гига и го делиме повеке комшии и така направивме во рутерот заради некочење на мрежата и оптеретување на рутерот, бидејки тројца да спуштаат одеднаш преку торент тоа е оптеретување и можно да изгори и рутерот cheers


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Т-Home ја намалува брзината при преземање торенти Empty Re: Т-Home ја намалува брзината при преземање торенти

Пишување by odimoski on Пон 8 Окт 2012 - 21:04

Ех македонска работа само да заштеди нешто :)
odimoski
odimoski
нов член
нов член

мислења мислења : 16
поени поени : 25
регистриран на 2012-09-30
заблагодарен заблагодарен : 5

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Т-Home ја намалува брзината при преземање торенти Empty Re: Т-Home ја намалува брзината при преземање торенти

Пишување by jocokocev on Пон 8 Окт 2012 - 21:16

форумџија напиша:од t-home зимам интернет добар е само на рутерот ни е забрането симнувањето со голема брзина и торентите.
а за кардшеринг еве во оваа тема објавуваме за секој ден слободни линии и проверени. Сеуште немаме кардшеринг сервер во сопственост на форумов, [You must be registered and logged in to see this link.]

колега ке го средиме и тоа ке добиеме каков таков кардшеринг лично на форумов и за најактивните членови ке биде гратис,мислам дека е фер
jocokocev
jocokocev
администратор
администратор

мислења мислења : 89
поени поени : 204
години години : 32
регистриран на 2012-09-09
заблагодарен заблагодарен : 11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Т-Home ја намалува брзината при преземање торенти Empty Re: Т-Home ја намалува брзината при преземање торенти

Пишување by форумџија on Пон 8 Окт 2012 - 21:19

тоа ни е и целта, затоа е форумов biggg


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Т-Home ја намалува брзината при преземање торенти Empty Re: Т-Home ја намалува брзината при преземање торенти

Пишување by odimoski on Пон 8 Окт 2012 - 21:25

Тоа е убава идеја јас сум спремен дримбоксот да го користам и како сервер

П.С : Отворете некоја нова тема за дискусија за сервери и мислам дека треба кај дримбокс треба да има тема со листи за Енигма 1 & 2
odimoski
odimoski
нов член
нов член

мислења мислења : 16
поени поени : 25
регистриран на 2012-09-30
заблагодарен заблагодарен : 5

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Т-Home ја намалува брзината при преземање торенти Empty Re: Т-Home ја намалува брзината при преземање торенти

Пишување by форумџија on Пон 8 Окт 2012 - 21:34

odimoski напиша:Тоа е убава идеја јас сум спремен дримбоксот да го користам и како сервер

П.С : Отворете некоја нова тема за дискусија за сервери и мислам дека треба кај дримбокс треба да има тема со листи за Енигма 1 & 2

сега ке ги додадам, инаку еве отвори и ти некоја тема за дискусија за сервери


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Т-Home ја намалува брзината при преземање торенти Empty Re: Т-Home ја намалува брзината при преземање торенти

Пишување by darko on Чет 1 Ное 2012 - 19:36

jocokocev напиша:ако имате интернет од т-home пуштете некој торрент ке видите со колкава брзина симнува......

дали ова се случува и кај вас од вчера некои видеа на youtube ги чита како ништо а некои неке да откине, до што ли ке е да му го ахам.
darko
darko
нов член
нов член

мислења мислења : 29
поени поени : 37
регистриран на 2012-09-26
заблагодарен заблагодарен : 3

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Т-Home ја намалува брзината при преземање торенти Empty Re: Т-Home ја намалува брзината при преземање торенти

Пишување by odimoski on Чет 1 Ное 2012 - 20:34

darko напиша:
jocokocev напиша:ако имате интернет од т-home пуштете некој торрент ке видите со колкава брзина симнува......

дали ова се случува и кај вас од вчера некои видеа на youtube ги чита како ништо а некои неке да откине, до што ли ке е да му го ахам.

Sandy Sandy Sandy :)
odimoski
odimoski
нов член
нов член

мислења мислења : 16
поени поени : 25
регистриран на 2012-09-30
заблагодарен заблагодарен : 5

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Т-Home ја намалува брзината при преземање торенти Empty Re: Т-Home ја намалува брзината при преземање торенти

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот